پرش لینک ها

خورشید منبع انرژی بی‌نهایت، تمیز و مقرون به صرفه

نور جذب تابان با هدف ایجاد نگاهی نو به انرژی های تجدید پذیر، حفظ ثروت ملی و محیط زیست در سال 1400 با کمک متخصصین جوان و افراد پیشرو در این صنعت تاسیس و اقدام به احداث اولین نیروگاه خورشیدی خود در منطقه کرج با مقیاس 7.5 هکتار نموده است تا بتواند گامی هرچند کوچک اما موثر و امید بخش برای جایگزینی انرژی های تجدید پذیر با سوخت‌های فسیلی در سطح کشور و منطقه بردارد.

مزایای پایه گذاری انرژی‌های نو

محیط زیست

امروزه کلیه جوامع در دنیا در تلاش هستند تا با بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر به کاهش آلایندگی هوا و به حداقل رساندن انتشار کربن دست یابند، انرژی های تجدید پذیر با هدف جایگزینی سوخت های فسیلی علاوه بر حفظ سلامت محیط زیست به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیز کمک نموده است.

سلامتی

انرژی‌های تجدید پذیر نسبت به انرژی های تجدید ناپذیر (سوختهای فسیلی) آلودگی کمتری تولید می‌کنند که در مقیاس با سوخت‌های فسیلی همچون زغال سنگ، نفت، گاز بسیار کمتر میب‌اشد این روزها که آلودگی هوا به یک بحران جدی تری برای کشور‌های در حال توسعه تبدیل شده است، بهترین اقدام جایگزینی انرژی‌های نو با سوخت های فسیلی می‌باشد.

اشتغال

با افزایش سرمایه گذاری، در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر میزان اشتغال در این صنعت رشد به‌سزایی داشته است و این دستاورد به دلیل افت سریع هزینه‌ها، پیشرفت های فنی و سیاست های حمایتی دولت ها می‌تواند باشد.

دسترسی به انرژی

بسیاری از افرادی که در مناطق روستایی و محروم امکان دسترسی به برق ندارند با سرمایه گذاری در بخش نیروگاه های تجدی پذیر میتوان تمامی نقاط کشور را برق رسانی نموده و بروز مشکلات ناشی از قطع برق جلوگیری نمایند، افت شدید هزینه های ساخت و توسعه فناوری تجدیدپذیر می تواند به بیش از ۸۰ درصد مناطق روستایی و جزایر برق رسانی نماید.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.